گفت و گوی خواندنی با رضا رشیدپور

by

گفت و گوی خواندنی با رضا رشیدپور

رشیدپور

صحبت های خواندنی رضا رشیدپور را اینجا مشاهده کنید

 

رشیدپور

 مجری معروف تلویزیون خاطره جالبی از تماشای یکی از بازی های پرسپولیس تعریف می کند.

رضا رشیدپور مجری مطرح تلویزیون که این روزها با برنامه دید در شب، فصل تازه ای از گفت و گو ها را رقم زده، چندان با فوتبال غریبه نیست. او یک پرسپولیسی دو آتیشه به حساب می آید و اتفاقا برای استقلالی ها زیاد کری می خواند. رشید پور در گفت و گو با خبرآنلاین درباره فوتبال، کارلوس کروش و برنامه اش حرف هایی می زند.
آقای رشید پور در مراسم تجلیل از استاد علی نصیریان بدجور برای استقلالی ها کری خوانده اید. گفته اید 99 درصد حضار پرسپولیسی هستند و یک درصد هم استقلالی! طرفدار دو آتیشه پرسپولیس هستید.
(خنده) بله من طرفدار دو آتیشه پرسپولیس هستم.
چقدر فوتبال ها را پیگیری می کنید؟
اگر وقتم اجازه بدهد حتما پیگیری می کنم ولی نه در حدی که بنشینم و هر هفته بازی ها را ببینم. اما معمولا بازی ها مهم را نگاه می کنم.
پرسپولیس این فصل روند رو به رشدی داشته است. چقدر بازی های این تیم را دنبال کرده اید؟
اتفاقا سه شنبه شب با آقای برانکو راجع به پرسپولیس حرف زدم. من معتقدم روند پرسپولیس بهتر از قبل شده است، به ویژه نسبت به فصل قبل که واقعا اوضاع تیم ناراحت کننده بود. ولی توقع این است که پرسپولیس انسجام بیشتری در زمین نشان بدهد.همانطور که می دانید همه چیز صرفا پای مربی نیست. نمی توانیم بگوئیم برانکو باید معجزه کند. اگر پرسپولیس انسجام لازم را داشته باشد، قطعا می تواند به چیزی برسد که شایسته اش است.
شما اهل کری خوانی برای استقلالی هستید دیگر؟
بله، کری خوانی فوتبالی می کنیم. اتفاقا در مراسمی که سه شنبه شب بود، با آقای حسن فتحی کارگردان سریال شهرزاد کری خوانی زیادی داشتیم چون ایشان استقلالی تیر هستند. به ایشان گفتم روند فیلم سازی هایمان رو به تکامل بوده و امیدوارم روند فوتبالی تان را هم اصلاح کنید!(خنده)

شما برنامه دید در شب را فوتبالی شروع کردید و اتفاقا گفت و گویی جنجالی با کفاشیان داشتید. چرا با فوتبالی ها؟
خب هارد تاک در فوتبال تمرین شده است. با توجه به برنامه های مختلف و همینطور رسانه های ورزشی، گفت و گوهای ورزشی آزادی بیشتری دارد. هارد تاک در دنیای فوتبال پذیرفته تر است. دید در شب قرار بود یک سبک جدیدی در گفت و گو باشد. احساس کردیم که با فوتبالی ها شروع کردیم و اتفاقا راضی هم بودیم. اتفاقا با آقای برانکو هم در این باره صحبت کردم.
اتفاقا ویدئوی گفت و گوهای شما و برانکو هم در فضای مجازی منتشر شده است.
من و آقای برانکو در گوشه ای از سالن دو نفری نشسته بودیم و خیلی آرام حرف می زدیم. 3،4 نفری روبری ما نشسته بودند. شب که به خانه آمدم، دیدم فیلمی منتشر شده با عنوان گفت و گوی بامزه رشیدپور و برانکو! برایم خیلی بانمک بود. یکی از آن سه چهار نفر از ما یواشکی فیلم گرفته بود و در اینترنت قرار داد. دنیای خطرناکی شده است. هیچ جا برای خودت خلوتی نداری.
برانکو قرار است به برنامه تان بیاید؟
بله، از او رسما دعوت کردم که گفت دارم به کرواسی می روم و از آنجا به اردوی تیمم در دبی ملحق می شوم. گفت نزدیک به 20 روزی از ایران دور خواهم بود ولی پذیرفت که بیاید.

دوست دارید چه چهره هایی را به برنامه تان ببرید؟ شاید خیلی ها بگویند مجیدی و علی کریمی.
نظرها در این باره متفاوت است ولی من دوست دارم میزبان کارلوس کروش باشم و با او یک هارد تاک داشت باشم. همینطور علی دایی را دوست دارم. قبلا با او چند بار گفت و گو کرده ام و دوست دارم در برنامه ام میزبانش باشم. دوست دارم آقای برانکو هم بیاید که انشالله می آید.
چرا دوست دارید میزبان کروش باشید؟
من به شخصیت و کاریزمای کارلوس کروش علاقه دارم.
البته او منتقد زیاد دارد.
فکر می کنم اکثر انتقادها فنی باشد و کمتر انتقادی شخصی باشد.
ولی خیلی وقت ها در شرایطی خاص از رفتار او تعریف می شود و مدتی بعد همان رفتارهای او را زیر سوال می برند. مثلا شب بازی ایران و کره جنوبی می گفتند عجب کار خوبی کرد با مربی حریف آن برخورد را داشت ولی همین الان می گویند کروش بی ادبی کرد و باید به مربی کره احترام می گذاشت.
ما در هنر و ورزش یک عادت بد داریم. زمانیکه فردی روی بورس باشد از همه روش های ممکن استفاده می کنیم تا ارادت مان را به او ثابت کنیم ولی وقتی تحت فشار باشد و کمی از بورس فاصله بگیرد، از همان نقطه ها استفاده می کنیم و می گوئیم فلانی چقدر بد است. در دنیای فوتبال بی انصافی زیاد است. به جرات می گویم تا به حال تیم ملی ما مربی ای با دانش کروش ندیده بود. بعضی انتقادها در حال حاضر بی انصافی است. درست است که من دانشم به اندازه منتقدان نیست ولی دیگر می فهمم کروش چه مربی با دانش و بلند آوازه ای است.
ممکن است یک روز با عادل فردوسی پور هم هارد تاک داشته باشید؟
قطعا. چراکه نه؟ عادل فردوسی پور را هم به برنامه ام دعوت می کنم. من روی نام عادل فکر کرده ام و گفت و گو با او می تواند بسیار خوب باشد.

مکث
رضا رشیدپور خاطره جالبی از تماشای یکی از بازی های پرسپولیس در ورزشگاه دارد. او در این باره می گوید: «یادم نیست چه سالی ولی پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی و در بازی فینال لیگ بازی داشتند. پرسپولیس در آن مسابقه 3 بر 2 باخت و به محض پایان مسابقه، تماشاگران الفاظ رکیکی به کار بردند. من پشت دروازه بودم و چند متر آنطرفتر از من سردار طلایی رئیس پلیس تهران حضور داشت. ایشان به من گفت آقای رشیدپور به نظرت چکار کنیم؟ گفتم آقا چاره ای نداریم جز اینکه گوش مان را بگیریم!»

نوشته گفت و گوی خواندنی با رضا رشیدپور اولین بار در اس ام اس جدید پدیدار شد.

دانلود فیلم

فیلم سریال آهنگ

سئو و بهینه سازی سایت

Send this article to your social site